Loading Theme Customizer. Please wait...

bannerwww2

Konferencja naukowa "Rzemiosło w epoce staropolskiej" 9 maja 2026 r.

 
 serdecznie zapraszamy na sesję naukową "Rzemiosło w okresie staropolskimz cyklu "Kraków w dziejach Narodu" organizowaną z przez Towarzystwo oraz Muzeum Krakowa, która odbędzie się 
9 maja 2026 roku w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym 35.
Więcej informacji tutaj

Ostatnie odczyty naukowe w tym roku kalendarzowym przed nami. Zapraszamy serdecznie na zapoznanie się z naszą ofertą na grudzień. Co zaplanowaliśmy?

 


  • 2 grudnia będziemy mieli okazję posłuchać Panów dra Pawła Dettloffa i dra hab. Waldemara Komorowskiego, którzy przybliżą słuchaczom tematykę związaną z problematyką relacji Wawel-Kraków, w zakresie architektury, wystroju, wnętrza.
  • 9 grudnia w naszych progach gościć będzie Pan Piotr Kapusta, który opowie o walkach ulicznych w Nowej Hucie w stanie wojennym w świetle artykułów pism drugoobiegowych.
  • 16 grudnia będziemy mieli okazję wysłuchać dra Marcina Gadochę, z tematem "Świąteczne smaki i tradycje Krakowian".

Przypominamy, że w odczytach naukowych może uczestniczyć każdy - nie trzeba być zrzeszonym w strukturach Towarzystwa, aby uczęszczać na wykłady. Dodatkowo prowadzimy w czasie rzeczywistym transmisję na żywo na  naszym kanale na You Tube, a następnie ją zapisujemy, więc istnieje możliwość zapoznania się z treścią odczytów już po zakończonym spotkaniu.

Harmonogram odczytów naukowych na miesiąc listopad 2024 r. do pobrania tutaj 

grudzie 20252026